Wakacje z AChPWr

Wakacje w pełni i dopiero teraz możemy odetchnąć i rozpocząć zasłużony odpoczynek 🙂

Ostatnie tygodnie były pełne wrażeń.

W terminie 17.07 – 24.07.2016 r. wyjechaliśmy na wyjazd wakacyjny doMontecatini Terme na 8th Toscana Music Festival 2016. Zwiedziliśmy m.in.Monachium, Montecatini Terme, Florencja, San Gimignano, Siena,Wiedeń.
W ramach festiwalu uczestniczyliśmy w paradzie festiwalowej z Piazza Del Popolo ( Montecatini Terme ) do Terme Tettuccio gdzie wykonaliśmy podczas koncertu wszystkich uczestników polski utwór, wszystkim dobrze znany, „Szła dzieweczka do laseczka” – arr. A. Gref.

DSC07634zbliżenie

Festiwalowy koncert odbył się w Terme Tettuccio, a w repertuarze mieliśmy następujące utwory:
– A kiedy będziesz mojążoną– Lucjan Laprus,
– Dixit Maria– Hans Leo Hassler,
– Amor Vittorioso – Giovanni Gastoldi,
– Abendlied– Joseph Rheinberger,
– Pulchra es amica mea – Ola Gjeilo,
– Shenandoah– arr. James Erb,
– Muié rendeira – Manuel Oltra,
– Za naším huménkem – Zdenek Lukas,
– Хумоɪеɫка (Humoreska)–ЖивкоФирфов (Zivko Firfov),
– Szła dzieweczka do laseczka– arr. Antoni Gref.

Ostatnie dni (02.08 – 06.08.2016 r.) upłynęły nam na próbach do cudownego koncertu w NFM – Narodowe Forum Muzyki Wroclaw w ramach projektu Singing Europe.
Wraz z zaproszonymi chórami: Akademicki Chór Politechniki Opolskiej,Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia, Chór Akademicki UAM – AMU Choir, Akademickim Chórem Studenckim Centrum Kulturalnego Uniwersytetu w Niszu, Chór NFM wzięliśmy udział w koncercie „Najsłynniejsze arie i chóry operowe”.

SE2

Chóry wraz z niesamowitym dyrygentem Bassem Samir Akiki oraz solistamiAleksandra Kurzak oraz Roberto Alagna wykonali bogaty program:
– Ch. Gounod Uwertura do opery Romeo i Julia,
– Ch. Gounod Il se fait tard… – duet z opery Faust,
– G. Bizet Les voici! Voici la quadrille des Toreros – chór z opery Carmen,
– Ch. Gounod Ah! je ris de me voir si belle en ce miroir – aria z opery Faust,
– C. Saint-Saëns Vois ma misère hélas – aria oraz L`aube qui blanchit deja les coteaux – chór i Bacchanale z opery Samson i Dalila op. 47,
– Ch. Gounod A toi ma Juliette – duet z opery Romeo i Julia.
– G. Puccini Humming Chorus z opery Madame Butterfly,
– G. Verdi Gia nella notte – duet z opery Otello,
– G. Verdi Va pensiero – chór z opery Nabucco,
– G. Puccini E lucevan le stelle – aria z opery Tosca,
– R. Leoncavallo Qual fiamma avea nel guardo!, Hui! Hui!… Stridono lassù – aria z opery Pajace,
– G. Verdi Noi siamo zingarelle oraz Di Madride noi siamo mattadori z opery La traviata’,
– G. Donizetti Caro elisir – duet z opery Napój miłosny.
a na Bis m.in.:
– G. Verdi Brindisi z opery Traviata (Libiamo).

se3

Sezon artystyczny 2016/2017 rozpoczynamy w ostatnim tygodniu września, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkie chętne osoby do zasilenia szeregów AChPWr.

Dozobaczenia!!!

13925461_924416961019893_8880362364799679945_o

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.