V MiędzynarodowyFestiwal w Nowogrodźcu

26 maja br. Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej wystąpił w finałowym koncercie V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u J.I.Schnabla” w Nowogrodźcu.

Na wstępie chór zaśpiewał a capella pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł trzy utwory J. I. Schnabla: Salve Regina oraz Sanctus i Benedictus z Missa Quadragesimalis d-moll. W dalszej części koncertu chór wraz z orkiestrą i solistami, pod batutą prof. Marka Pijarowskiego, wykonał Requiem d-moll W. A. Mozarta. Wykonanie tego monumentalnego i niezwykle trudnego dzieła pod batutą maestro o międzynarodowej sławie jest kolejnym sukcesem chóru. – Jestem z was dumna! – powiedziała po występie Małgorzata Sapiecha-Muzioł, dyrygentka i kier. artystyczny chóru. – Zebrałam mnóstwo gratulacji za wasz występ i profesjonalne przygotowanie chóru. Najważniejsze, że jako chór amatorski wykonaliśmy to dzieło własnymi siłami”…

 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Muzyka u J. I. Schnabla” to wspólny projekt realizowany przez parafię rzymskokatolicką p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, Gminne Centrum Kultury i Sportu, współfinansowany przez Unię Europejską, polegający na wykreowaniu Nowogrodźca jako ważnego miejsca na mapie kulturalnej pogranicza w oparciu o osobę kompozytora J. I. Schnabla, który urodził się 24 maja 1767 r. w Nowogrodźcu i tu spędził dzieciństwo i młodość.

Szczegóły na plakacie festiwalowym (poniżej)

(ak)

 

Zapraszamy do relacji VIDEO:

RELACJA


Ten wpis został opublikowany w kategorii Najnowsze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz